Deprecated: Class Jetpack_Geo_Location is deprecated since version 14.3 with no alternative available. in /customers/6/6/0/ekstremtbra.com/httpd.www/wp-includes/functions.php on line 6114 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /customers/6/6/0/ekstremtbra.com/httpd.www/wp-includes/functions.php:6114) in /customers/6/6/0/ekstremtbra.com/httpd.www/wp-content/plugins/onecom-vcache/vcaching.php on line 624 Kjøttfri mandag: Halloumi- og paprikasalat – ekstremt bra utrolig fint

Kjøttfri mandag: Halloumi- og paprikasalat


Denne salaten er supergod og lages på en, to, tre. Du trenger:

1/2 pakke halloumiost
2 paprika
2 gode tomater
en god del spinat
sopp
oliven
masse spinat

Skjær halloumien og paprikaen i skiver. Smør med olje og grill i ovnen på øverste rille til det er passe stekt. Snu osten halvveis inn i grillinga, slik at den blir stekt på hver side. Stek sopp i olje og med salt, pepper og oregano. Skyll spinaten godt. Skjær tomaten og olivenen. Ha alt i en salatbolle. Enjoy!

Med kjøttindustrien følger desverre innmari mye herk. Enorme CO2-utslipp og millioner av dyr som lider fra de fødes til de slaktes. Ved å ha kjøttfrie dager er du med på å redusere dette herket.

God kjøttfri mandag!

5 replies on “Kjøttfri mandag: Halloumi- og paprikasalat”

  1. Marianne: Gratulerer med å ha tatt et slikt stort og viktig valg! Gleden er virkelig på vår side hvis vi har vært til inspirasjon.

    Koffeine og Kajsa: Takk! Det ble ganske godt, ja 🙂

Comments are closed.